Barbora (starlin_elvea) wrote,
Barbora
starlin_elvea

One world, one promise

Ką gi, (beveik) baigėme nuotykį su anglų skautais Lietuvoje.

Daugiau nei 3000 skautų iš Didžiosios Britanijos dalyvavo 22-ojoje pasaulinėje skautų jamboree (tarptautinėje stovykloje), kuri vyko Švedijoje. Po jamboree visi šie tūkstančiai išsiskirstė po įvairias Europos šalis, kur kelias dienas praleido pažindindamiesi su tos šalies kultūra, gyvenimu ir skautavimu. Tai vadinama Home Hospitality - arba HoHo. Į Lietuvą iš viso atvažiavo 70 skautų - 30 iš Leicestershire, 40 iš Lincolnshire. Pirmoji grupė važiavo į Panevėžį ir rytoj skrenda atgal namo, antroji grupė gyveno pas mus, Vilniuje, ir išskrido jau šiandien.

Visą šitą jamboree reikalą anglai organizavo jau ilgai. Vien dėl šių kelių HoHo dienų Lietuvoje pradėjo tartis dar pernai. Mums tai - vos kelios dienos (nors pasiruošimo buvo), o jiems - išties ilgas experience. Dar būdama Londone, turėjau galimybės prisiliesti prie vieno iš Londono jamboree vienetų atrankos savaitgalių. Lincolnshire skautai taip pat turėjo savo atranką - prieš pusantrų metų. Į jamboree norėję važiuoti jaunuoliai turėjo įrodyti savo motyvaciją, lyderystės, komandinio darbo ir kitokius gabumus. Jamboree galėjo dalyvauti skautai nuo 14 metų, tad jauniausiems per atranką tebuvo dvylika... ir jie jau tada sužibėjo.

Įsivaizduojate, kokia tai patirtis?! Ne tik savaitė Švedijoje. Ne tik trijų tūkstančių anglų vakarėlis Kopenhagoje prieš tai. Ne tik keturios-penkios dienos HoHo nepažįstamoje Europos šalyje. Bet ir pusantrų metų patirties iki tol. Jamboree vienetai turėjo savo stovyklėles, teambuilding'us, fundraising'o renginius. Drauge kūrė savo įvaizdį (emblemas ir t.t.), drauge ieškojo lėšų...

Pas mus atvažiavo pasiruošę, susižinoję apie Lietuvą, pasimokę lietuviškų frazių. Vieno iš vaikinų, gyvenusių pas mane, mama net parašė man atviruką angliškai ir lietuviškai :) Labai jautėsi komandos dvasia. Skiltys veikia kaip laikrodukas, vadovų klausoma... Nors, aišku, kojinės namuose tai voliojosi visur :D Užtat visi mandagūs iki negalėjimo, net per daug mandagūs, bet užtat puikiai jaučia ir savo "misiją". JK vykstant riaušėms, gyvenančio pas mane brituko mama parašė sūnui žinutę: "Jūs dabar esate mūsų valstybės ambasadoriai".

Tai štai. Tokia patirtis šitiems tūkstančiams jaunų žmonių. Sakyčiau, net daugiau nei neįkainojama.
Tags: skautai
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments