Barbora (starlin_elvea) wrote,
Barbora
starlin_elvea

Atrankinis savaitgalis

Šį savaitgalį truputį prisidedu prie vieno britų skautų veiksmo. Šiaurės Londono rajonas atrinkinėja savo delegaciją į pasaulio skautų jamboree (didelę tarptautinę stovyklą), kuri vyks po poros metų. Britų delegacija bus diiiidžiulė - ją sudarys keturi tūkst. žmonių (skautų su vadovais)! Iš š. Londono važiuoja 36 skautai (su keturiais vadovais). Štai šitą delegaciją ir atrinkinėjame - reikia atmesti pusę į šitą etapą praėjusių žmonių.

Veiksmas vyksta pačiame Londone (šiaurėje) esančiame skautų parke. Kadangi su metro man nuo ten visai netoli, tai šiąnakt šalt palapinėj neteks :p Delegacijos vadovai nutarė daryti savaitgalinę atranką, per kurią kandidatai suskirstomi į grupes (kuriose nieko nepažįsta) ir eina per punktus. Taip pat, žinoma, visokios atrakcijos - pasakojimai iš praeitų jamboree ir panašiai.

Manęs čia prireikė todėl, kad esu užsienietė:) Vienas iš punktų yra komunikacinis. Skautams pasakoma, kad jie susidūrė su žmogumi, kuris nešneka angliškai. Tas žmogus kažko iš jų nori (paskui apsikeičiam: jie kažko iš manęs nori). Na, ir reikia sukomunikuoti... Žinoma, sunku apsimesti, kad nemoku angliškai. Bet užduotį jie pakankamai lengvai gliaudo! Pirmai užduoties daliai iš pradžių parinkinėjom tokias situacijas, kad ieškau vadovo, nes man pilvą skauda, arba man šalta ir noriu užsikurt laužą, bet neturiu malkų. Paskui sugalvojau neva sunkesnę užduotį - ieškau Baden-Powellio statulos. Viena grupė ir šitą užduotį išgliaudė nė nemirktelėję! Antroji užduoties pusė - kiek keblesnė. Jiems liepiama išsirinkti šalį, kurios delegacijos jie ieško jamboree stovyklavietėje, ir paklausti manęs, kaip iki ten nueiti. Dauguma iš pradžių rinkdavosi Australiją ir vaidindavo kengūras, paskui uždraudėm, nes nusibodo:) Iš šitos užduoties labai aiškiai matyti įvairūs stereotipai... Paskui įdomu su užduotį baigusiom skiltim pasikalbėti, ką jie apie tai mano. Pvz. viena skiltis bandė "ieškoti" Vokietijos skautų - ir vaizdavo galit numanyti ką. Taip pat: įvairūs komunikaciniai liapsusai, apie kuriuos jie gal šiaip ir nepagalvotų. Viena grupė nerealiai bandė ieškoti skautų iš Velso, aiškindami man apie banginius (whales) :)

Mūsų punktas iš tiesų padalintas į tris dalis, taigi dar turime jame kitų užduočių. Kituose punktuose kandidatai gauna galimybę pasisakyti, dalyvauja "oro baliono" diskusijoje, stato palapines, atsakinėja į klausimus apie Švediją ir pan. Sunkiausia vadovams - įvertinti. Kiekvieną kandidatą turime vertinti individualiai, pagal jų dalyvavimą grupės darbe, iniciatyvą, entuziazmą ir t.t. Rytoj (dar trys valandos punktų laukia) po visko aptarsim kiekvieną žmogų atskirai. Vertinti sunku, nes tie, kas grupėje labiausiai patraukia akį, galbūt aktyviausi pasirodo tik todėl, kad yra vyresni, o galbūt garsiai ir daug šneka, bet nebūtinai prieš kalbėdami pamąsto...

Tiesa, rytoj yra aguonėlių sekmadienis, t.y. Remembrance Sunday, kai paminimos karų aukos.
Tags: skautai
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment