?

Log in

No account? Create an account
January 2012   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Varla

Atrankinis savaitgalis

Posted on 2009.11.08 at 00:48
Tags:
Šį savaitgalį truputį prisidedu prie vieno britų skautų veiksmo. Šiaurės Londono rajonas atrinkinėja savo delegaciją į pasaulio skautų jamboree (didelę tarptautinę stovyklą), kuri vyks po poros metų. Britų delegacija bus diiiidžiulė - ją sudarys keturi tūkst. žmonių (skautų su vadovais)! Iš š. Londono važiuoja 36 skautai (su keturiais vadovais). Štai šitą delegaciją ir atrinkinėjame - reikia atmesti pusę į šitą etapą praėjusių žmonių.

Veiksmas vyksta pačiame Londone (šiaurėje) esančiame skautų parke. Kadangi su metro man nuo ten visai netoli, tai šiąnakt šalt palapinėj neteks :p Delegacijos vadovai nutarė daryti savaitgalinę atranką, per kurią kandidatai suskirstomi į grupes (kuriose nieko nepažįsta) ir eina per punktus. Taip pat, žinoma, visokios atrakcijos - pasakojimai iš praeitų jamboree ir panašiai.

Manęs čia prireikė todėl, kad esu užsienietė:) Vienas iš punktų yra komunikacinis. Skautams pasakoma, kad jie susidūrė su žmogumi, kuris nešneka angliškai. Tas žmogus kažko iš jų nori (paskui apsikeičiam: jie kažko iš manęs nori). Na, ir reikia sukomunikuoti... Žinoma, sunku apsimesti, kad nemoku angliškai. Bet užduotį jie pakankamai lengvai gliaudo! Pirmai užduoties daliai iš pradžių parinkinėjom tokias situacijas, kad ieškau vadovo, nes man pilvą skauda, arba man šalta ir noriu užsikurt laužą, bet neturiu malkų. Paskui sugalvojau neva sunkesnę užduotį - ieškau Baden-Powellio statulos. Viena grupė ir šitą užduotį išgliaudė nė nemirktelėję! Antroji užduoties pusė - kiek keblesnė. Jiems liepiama išsirinkti šalį, kurios delegacijos jie ieško jamboree stovyklavietėje, ir paklausti manęs, kaip iki ten nueiti. Dauguma iš pradžių rinkdavosi Australiją ir vaidindavo kengūras, paskui uždraudėm, nes nusibodo:) Iš šitos užduoties labai aiškiai matyti įvairūs stereotipai... Paskui įdomu su užduotį baigusiom skiltim pasikalbėti, ką jie apie tai mano. Pvz. viena skiltis bandė "ieškoti" Vokietijos skautų - ir vaizdavo galit numanyti ką. Taip pat: įvairūs komunikaciniai liapsusai, apie kuriuos jie gal šiaip ir nepagalvotų. Viena grupė nerealiai bandė ieškoti skautų iš Velso, aiškindami man apie banginius (whales) :)

Mūsų punktas iš tiesų padalintas į tris dalis, taigi dar turime jame kitų užduočių. Kituose punktuose kandidatai gauna galimybę pasisakyti, dalyvauja "oro baliono" diskusijoje, stato palapines, atsakinėja į klausimus apie Švediją ir pan. Sunkiausia vadovams - įvertinti. Kiekvieną kandidatą turime vertinti individualiai, pagal jų dalyvavimą grupės darbe, iniciatyvą, entuziazmą ir t.t. Rytoj (dar trys valandos punktų laukia) po visko aptarsim kiekvieną žmogų atskirai. Vertinti sunku, nes tie, kas grupėje labiausiai patraukia akį, galbūt aktyviausi pasirodo tik todėl, kad yra vyresni, o galbūt garsiai ir daug šneka, bet nebūtinai prieš kalbėdami pamąsto...

Tiesa, rytoj yra aguonėlių sekmadienis, t.y. Remembrance Sunday, kai paminimos karų aukos.

Comments:


Indraja
indraja_rrt at 2009-11-07 20:00 (UTC) (Link)
Aha, kiek neįprasta, kad santykinai netoli didysis paminėjimas siejamas su IPK, ne su IIPK pabaiga...
Previous Entry  Next Entry