Barbora (starlin_elvea) wrote,
Barbora
starlin_elvea

[Atsiliepimai] Giedriaus Vilpišausko "Vėjas nuo jūros"

Dėl visokiausių gyvenimiškų trukdžių knygą baigiau tik vakar. Ir iškart visus įspūdžius dedu po lj-cut'u, nes bus spoilerių.

Nesismulkinant rašyti nuoseklios ir gražios recenzijos, nes vis tiek neišeis... :)

1. Kaip jau pastebėjo ne vienas komentatorius, kalbą autorius valdo puikiai. Teatleidžia man "Laumės mėnesio" ir "Genomo 3000" autoriai, bet G.Vilpišauskas šia prasme juos gerokai perspjovė. Baisiai malonu, kad skaitant akis nekliuvinėja už šio, to, ano, kad nekyla noras rankioti blusytes - tiesiog skaitai ir viskas, ir gali jau rimčiau vertinti turinį, kai forma taip gerai suvaldyta. Skaitytojai reikalaus daugiau :)

2. Siužetas. Kaip paprastai, mano humanitarinė galva ne iki galo įkirto visas kontrolines mutacijas beigi pyrago pjaustymus, tačiau tai nekliudė, nes buvo ir kur kitur pasiganyti. Tuo labiau: buvo kur sustoti ir pagalvoti, užuot plaukus pasroviui. Tik vienoj vietoj kažin kas užkliuvo, ar pernelyg deus ex machina pasirodė, ar per daug ištempta... Bet jei dabar nebeatmenu, kas ir kur, tai ženklas, kad bendra kokybė tokius trūkumėlius atsveria su kaupu.

3. Nuoširdžiai prisipažįstu, kad siaubo romano turbūt nė vieno gyvenime nesu skaičiusi. Siaubo filmų nemėgstu, nes kažkaip nesmagu išsigąsti :) Tad įdomu buvo, kaip čia ta knyga... Baisu tikrai nepasidarė, tačiau jei būtų pastatytas filmas, tektų žiūrėti galvą kuom nors apsiklojus. Kaip kažkuris recenzentų rašė, ekranizuoti galima drąsiai. Tikrai: yra ir pakankamai ryškūs personažai, ir siužetas, leisiantis panaudoti visas įtampos kūrimo gudrybes, ir nemažai vietos spec. efektams. O ir garso takelis aiškus! Vienintelė bėda - pakankamai ribota veiksmo erdvė, todėl tektų visaip suktis iš situacijos, kad neįkyrėtų; čia pasitarnautų visos vizijos, atsiminimai ir t.t. Ė, aš jau noriu filmo!!

4. Tik perskaičiusi knygą įsižiūrėjau į viršelį ir pamačiau, kad greta to žaliojo grybuko iš po grybienų kyšo ranka... brr... Kad ir ką kiti apie viršelį besakytų, man jis tinka ir patinka. O kringelis priešlapyje - tai tie "išjungiantys" grybukai, t.y. ornamentas, kurį Egis nusipaišė ant žemės prie laužo?

Žodžiu, įspūdžiai tikrai geri.

P.S. Grybiena šiek tiek priminė "Dievų saulėlydį".
Tags: atsiliepimai, knygos, vėjas nuo jūros
Subscribe

 • Dissertation in the post. Refleksija.

  Kaip dora reflektuojanti studentė, kadangi ką tik grįžau iš pašto, išsiuntusi į Londoną visiems iki gyvo kaulo įgrisusį savo…

 • Vakar

  Vakar pasaulio muzikos workshop'e, kurį vedė Chris Rowbury, išmokom kiek mažiau dainų nei afrikietiškų dainų dienoje prieš pora…

 • (no subject)

  Vos už kilometro (o gal mažiau) nuo Canary Wharf, galima sakyti, visai dangoraižių papėdėje, gyvena kiaulė. Didelė, purvina, tyliai knisanti…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments